Religia 2020/2021

12.04.2021
Dzieci starsze:
Dzisiaj chcemy porozmawiać o wodzie. Woda jest bardzo ważna dla ludzi, zwierząt i roślin. Bez wody nie ma życia na ziemi.
Zastanów się do czego potrzebujemy wody? Dlaczego trzeba ją szanować?
Woda jest też bardzo potrzebna w kościele. Wchodząc do kościoła robimy znak krzyża wodą święconą, czasem kapłan kropi nas wodą, ale najbardziej jest potrzebna do chrztu świętego. Zapytaj rodziców jak wyglądał twój chrzest, zobacz zdjęcia z tej uroczystości. Najważniejszą chwilą w czasie chrztu jest, kiedy kapłan polewa głowę dziecka wodą święconą i mówi słowa „ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego” i wtedy serduszko dziecka staje się czyste, a ono staje się dzieckiem Bożym.
Na zadanie masz dzisiaj ucałować mamę i tatę i podziękować im za chrzest święty.


13.04.2021
Dzieci młodsze:
Na ostatniej religii mówiliśmy o miłości Pan Boga do ludzi. Dzisiaj chcemy sobie powiedzieć o miłości między ludźmi. To Pan Jezus nauczył nas kochać się wzajemnie. Jak był na ziemi, to troszczył się i pomagał wszystkim ludziom, którzy Go oto prosili. Dziś Pan Jezus uczy nas jak mamy kochać naszych bliskich.
Postaraj się zrobić coś dobrego dla mamy i taty.
Narysuj dla nich na kartce z bloku piękny, duży, kolorowy kwiatek i daj im w prezencie.

Dzieci starsze:
Na początek rozwiąż zagadkę:
Jaki to dzień,
gdy dzwoń głośno woła:
nie pracuj dzisiaj
spiesz do kościoła!
Na pewno odgadłeś, że to niedziela. Dzisiaj chcemy porozmawiać o niedzieli. Niedziela dla nas jest bardzo ważna, bo w tym dniu zmartwychwstał Pan Jezus.
Zajrzyj do kalendarza i i zobacz jakim kolorem zaznaczona jest niedziela. Niedziela jest inna od pozostałych dni tygodnia, bo w niedzielę świętujemy. Idziemy do kościoła. Poszukaj obrazek z kościołem lub przypomnij sobie jak wygląda kościół – czym różni się od naszych domów. W kościele zawsze trzeba być grzecznym, bo jesteśmy gośćmi Pana Jezusa.
Niedziela, to też dzień odpoczynku z rodziną. Zastanów się z rodzicami co będziecie robić razem w niedzielę
i narysuj to na kartce z bloku.
Miłej pracy
Barbara Bursy.

 

Grupa młodsza:
Dzisiaj chcemy porozmawiać o miłości Pana Boga.
Pan Bóg nas bardzo kocha, a dzieci i dorośli starają się na tę miłość odpowiedzieć. Możemy okazywać miłość Panu Bogu w różny sposób np. gdy jesteśmy grzeczni idziemy z rodzicami do kościoła, pomagamy bliskim albo pięknie się modlimy.
Na zadanie proszę naucz się krótkiej modlitwy o miłości do pana Boga.
„Boże choć Cię nie pojmuje, jednak nad wszystko miłuje,
nad wszystko co jest stworzone,
boś Ty dobro nieskończone”
Na kartce z bloku narysuj duże serce I pokoloruj je na czerwono.
Miłej pracy
Barbara Bursy.

 
 
Grupa starsza:
Dziś chcemy porozmawiać o Panu Jezusie Zmartwychwstałym.
Po czym Go rozpoznać – ma w ręku chorągiew, bo zwyciężył szatana i śmierć (wstał z grobu) ma na ciele pięć ran na rękach i nogach ślady po gwoździach i przebity bok. Jeśli masz Biblię dla dzieci to poszukaj w niej opowiadanie o zmartwychwstaniu i przyjrzyj się ilustracji.
Razem z rodzicami po dziękuj Panu Jezusowi za życie i zdrowie całej rodziny. Pokoloruj Pana Jezusa zmartwychwstałego.
kolorowanka0001

 

 

Grupa młodsza:
Dzisiaj chcemy porozmawiać o Świętach Wielkanocnych. Pan Jezus zmartwychwstał i wszyscy się cieszą, bo otworzył niebo. W Wielką Sobotę dzieci idą z koszykiem do kościoła, by poświęcić jedzenie które będziemy jeść w czasie świąt.
Zapytaj mamę co należy włożyć do koszyczka? Pokoloruj obrazek

 
kolorowanka0002
 
 
Grupa starsza
Dzisiaj chcę z wami porozmawiać o krzyżu. Odszukaj w twoim domu gdzie wisi, albo stoi krzyż.
Popatrz kto na nim umarł. Zrób starannie znak krzyża. W Wielki Piątek przeżywamy jak Pan Jezus cierpiał i umarł na krzyżu, dlatego kiedy będziesz smutny albo chory przypomnij sobie Pan Jezusa, który też bardzo cierpiał i bądź odważny i dzielny, bo Pan Jezus jest z tobą i cię bardzo kocha.
Narysuj na kartce z bloku duży krzyż a na nim czerwone serce.
 
Grupa młodsza
Dzisiaj chcę z wami porozmawiać o Panu Jezusie, który chce być naszym Przyjacielem. Kiedy Pan Jezus chodził po ziemi dzieci chętnie do Niego przychodziły, a Pan Jezus je błogosławił. Teraz Pan Jezus też bardzo kocha dzieci i czeka na was w modlitwie i kościele.
Pokoloruj obrazek z Panem Jezusem i dziećmi. 
 
p j blogoslawi dzieci

Grupa Młodsza
W tym tygodniu na religii mieliśmy uczyć się jak prosić Pana Boga i ludzi. Poproś dobrego Boga na modlitwie o zdrowie dla wszystkich ludzi i narysuj na dużej kartce o co prosisz najczęściej mamusię lub tatusia.